a
1 2 3 4 5 6 7 8

Dlaczego warto biegać jesienią?

Latem odkładałeś bieganie na chłodniejszą porę roku? Znajdowałeś mnóstwo wymówek? Pora wziąć się w garść. Bieganie jesienią, to świetny pomysł. Potrzebujesz argumentów? Spieszymy z pomocą!

Black Friday 2019 – hit czy kit? Wszystko, co powinieneś wiedzieć, żeby nie dać się nabrać!

Black Friday – Czarny Piątek, to zakupowe święto wszystkich zakupoholików. Polega na tym, że małe i duże sklepy oraz sieci handlowe oferują dzikie obniżki cen. Wyprzedaże trwają cały dzień, a sklepy prześcigają się w krzyczeniu o promocjach i nawoływaniu klientów, kusząc ich rabatami.

Obniżki mogą sięgać nawet 70% - teoretycznie więc powinno być opłacalnie. Amerykanie od lat wykorzystują Black Friday jako okazję do kupienia zaległych rzeczy czy zakupu prezentów świątecznych z wyprzedzeniem. Kultura Black Friday zatoczyła tak szerokie kręgi, że w dniu zakupów wiele biurek i firm świeci pustkami. Pracownicy bowiem są na urlopach i wykorzystują zaległe dni wolne, aby bez reszty oddać się szałowi biegania po sklepach.


Halloween – rzuć się w wir zabawy!

Już 31 października odbędzie się Halloween. Znane z kultury amerykańskiej, wywodzące się najprawdopodobniej z rzymskiego święta Pomony lub celtyckiej tradycji powitania zimy, nabrało wiele cech komercyjnych i na dobre wkradło się również do kultury europejskiej.

Choć ma wielu przeciwników, twierdzących, że lokalnie obchodzić powinniśmy rodzime Dziady, a kontrowersji dodaje sprzeciw kościoła, to w naszej opinii, nie ma co zawracać kijem Wisły. Skoro tradycja rozpowszechniła się już na wielu kontynentach, a jej świętowanie ma charakter dobrej zabawy, nie ma o co kruszyć kopi. Znacznie lepiej rzucić się w wir zabawy i wykorzystać okazję do tego, żeby po prostu dobrze się bawić!

Jak nie zniechęcić dziecka do sportu

Dużo mówi się o znaczeniu aktywności i ruchu w rozwoju dzieci. Nie tylko sama kondycja i dobra forma liczy się najbardziej, równie ważne jest kształtowanie odpowiednich nawyków i nauka, że sport to zdrowie i doskonała zabawa. Wielu rodziców popełnia jednak wciąż te same błędy, zniechęcając swoje dzieci w efekcie do aktywności i osiągając zupełnie odwrotny, do zamierzonego, efekt.

Joga – sposób na zdrowie i doskonałą formę

Jedna z najstarszych tradycji wschodu, sposób na samodoskonalenie, rozwój wewnętrzny, praktyka nauki siebie i rozumienia świata, dążenie do doskonałości, poszukiwanie jedności i harmonii – w jednym prostym słowie kryje się bardzo wiele. Dziś przyjrzymy się jednak jodze z innej strony, tej bardziej praktycznej, namacalnej, dotykającej codzienności i wpływu na nasze zdrowie.

Sprawcza moc w życiu – zaufaj sobie! Psychologia biznesu.

Zdarzyło ci się na pewno nie raz stracić wiarę w siebie i zwątpić, czy uda ci się osiągnąć zamierzony cel. To ludzkie i normalne. Bywa jednak, że wpadając w ciąg porażek, nabieramy przeświadczenia o własnej nieudolności. Jak przerwać szkodliwy trend i sprawić, że zacznie ci się udawać?

Przestaw się na tryb EKO

Ziemia mówi do nas, jak umie, pokazując nam zgubny wpływ naszych działań na jej istnienie. Niszczymy środowisko, przyczyniamy się do pogorszenia jego stanu, wyczerpujemy zasoby wody, zabijamy kolejne gatunki zwierząt i na milion sposobów zanieczyszczamy planetę, która jest źródłem naszego życia. Czy nam się to podoba czy nie, bez niej nie damy sobie rady. Bez względu na światopogląd, miejsce zamieszkania, wiek, wykonywany zawód czy upodobania, pora uderzyć się w pierś i zastanowić, jak możemy odwrócić ten trend, zatrzymując zmiany, które doprowadzą nas samych do upadku. Dziś podrzucamy kilka całkiem prostych sposobów na to, jak być bardziej eko.

Europa na weekend – zaplanuj ciekawy sierpień – TOP 10 bliskich destynacji

Większość wakacyjnych planów pewnie została już zrealizowana, a przynajmniej wpisana w wakacyjny harmonogram. Ale może zostały jakieś wolne weekendy i brakuje wam pomysłu na to, jak ciekawie je spędzić? Prezentujemy listę fajnych, ciekawych miejsc w Europie, na zobaczenie których wystarczy wam weekend.

7 najpiękniejszych górskich szczytów w Polsce

Polska cieszy oko zróżnicowanym krajobrazem. Mamy szczęście mieć dostęp do morza, piękne pojezierza, równiny, no i oczywiście góry. Kochamy wakacje nad morzem, drobny piasek z naszych ślicznych plaż pod stopami. Ale kochamy również polskie góry. Piękne, długie pasma, wysokie szczyty, łatwiejsze i trudniejsze podejścia. Dziś serwujemy TOP 7 najpiękniejszych szczytów, które każdy trekkingowiec powinien zdobyć choć raz w życiu.

Gotowy na wakacje? TOP 10 destynacji 2019

Jeśli jeszcze nie wybrałeś kierunku tegorocznych wojaży wakacyjnych, najwyższa pora się tym zająć. Podrzucamy listę topowych destynacji zagranicznych, które były i są najchętniej wybierane przez rodaków.

1 2 3 4 5 6 7 8