1 2 3 4 5 6

Znajdź motywację do systematycznego treningu

Próby systematycznego ćwiczenia, bez względu na wybraną dyscyplinę, często kończą się fiaskiem. Dlaczego tak się dzieje? Przyczyny są banalne. Idziemy za modą, wybieramy sport, który jest trendy, ale niekoniecznie dobrze się w nim czujemy, nie zawsze odnajdujemy się w jego specyfice, łatwo się wówczas zniechęcić. Drugim powodem jest narzucone tempo. Chcemy widzieć szybkie efekty, więc sami narzucamy sobie morderczą częstotliwość i czas treningów, a w takiej sytuacji bardzo prosto się zmęczyć i zrezygnować. Co zatem zrobić, żeby nauczyć się regularności, ćwiczyć z radością i systematycznie widzieć postępy? Spieszymy z pomocą!

10 topowych miejsc do biegania w Warszawie

Sezon biegowy rozpoczął się na dobre. Choć pogoda jeszcze nieco zmienna, będzie się robiło coraz cieplej i nawet ci biegacze, którzy nie lubią wysiłku w chłodzie, wyruszyli już na swoje ulubione trasy. A jakie to trasy? Oto lista 10 najfajniejszych miejskich miejscówek, w których obok wygodnej trasy i mniejszego natężenia ruchu, znajdziecie wiele zieleni, oddechu i spokoju. Idealne miejsca do biegania!

Fajne pomysły na prezenty na komunię

Sezon komunijny można już chyba śmiało uznać za otwarty. Rozliczne uroczystości wiążą się nieodłącznie z prezentami. Dziś więc – pozostawiając temat duchowych przeżyć z boku – podrzucamy listę fajnych, pomysłowych prezentów komunijnych. Nie każdy lubi i chce podarować kopertę pełną banknotów. Zatem dla tych, którzy szukają inspiracji na fajny i niekoniecznie wiążący się z wydaniem całej wypłaty podarunek – praktyczne podpowiedzi. Większość z nich w duchu sportu i aktywności, ale kilka z nich w innej konwencji, aby każdy znalazł coś dla siebie.

Majówka inaczej - trekking w Armenii czy trekking w Gruzji?

Majówka niewątpliwie zbliża się wielkimi krokami. Już niebawem będziemy mogli naładować baterie, odpocząć od pracy i obowiązków i wykorzystać fakt, że majówkowy wypoczynek całkiem przyjaźnie rozłożył się w kalendarzu. Pora więc wybrać kierunek wojaży i zaplanować wypad w magiczne miejsce. Oto dwie ciekawe propozycje, które przełamią rutynę i pozwolą dać się oczarować nieprzeciętnie pięknym krajobrazom!

Wielkanoc inaczej – jak spędzić święta niekoniecznie przy stole?

Wszyscy lubią święta – to doskonała okazja do wypoczynku, lenistwa, biesiadowania i spędzenia czasu z bliskimi. Święta to, według polskiej tradycji, również suto zastawione stoły, mnóstwo regionalnych przysmaków, które dla wielu stanowią definicję świąt.

Dziś spróbujemy was nieco odciągnąć od półmisków tłustych mięs i ciężkich od majonezu sałatek :). Przedstawimy kilka świątecznych propozycji, po których cyferblat na wadze nie wpędzi w rozpacz i nie wywoła poczucia winy, zmuszając do drakońskich diet. Nasze propozycje – choć lżejsze i zdrowsze – wciąż są bardzo atrakcyjne i rozrywkowe.

Wiosenne porządki – nowa energia, nowe postanowienia

Zmiana pór roku wiąże się często z obniżonym nastrojem, spadkiem sił witalnych i poziomu energii. Trudno się rano dobudzić i znaleźć w sobie moc na wszystko, czemu trzeba sprostać w trakcie coraz dłuższego dnia. Nadchodząca wiosna to również wiele zmian organizacyjnych, bo zimowe życie pod kocem zmienić się powinno na powiew świeżości, który można i trzeba wykorzystać do zmiany nawyków na lepsze.

Naturalne metody w walce z zakwasami

Zakwasy zdarzyły się każdemu, kto ćwiczy. Choć są wpisane w naturę treningów, potrafią nieźle dać w kość i zniechęcić do dalszej aktywności. Podpowiadamy więc, jak się z nimi uporać i pozbyć ich w naturalny, bezpieczny sposób.

Perfekcyjne figury gwiazd - czy jest czego zazdrościć?

Często można się natknąć na dietę aktorki X, program ćwiczeń aktora Y czy sposób na idealną sylwetkę piosenkarki Z. Idole ponad wszelką wątpliwość są influencerami. Wywierają wpływ na swoich fanów, a ich zachęta do określonych zachowań może stanowić skuteczny motywator.

Sami dbają o siebie i zażynają się, żeby wyglądać idealnie, bowiem żyją w nieustannym blasku fleszy – obserwowani czujnie przez fotoreporterów, za sprawą których żadna nowa fałdka czy o rozmiar większe jeansy, nie umkną uwadze opinii publicznej.

Dziś podejmiemy się rozważań nad tym, czy jest o co walczyć. Czy dążenie do gwiazdorskiej perfekcji istotnie powinno być celem „normalnego zjadacza chleba” i czy da się w ogóle uzyskać taki efekt w okolicznościach życia statystycznego Kowalskiego.

10 symptomów spadku formy – jak organizm mówi ci, że pora zacząć ćwiczyć

Zastanawiasz się czy powinieneś rozpocząć ćwiczenia, znaleźć dyscyplinę, w której wytrwasz i zafundować sobie odrobinę ruchu? Szukasz motywacji, która pozwoli ci podtrzymać plan i nie zrezygnować z niego przy pierwszej okazji? Sprawdź co mówi twój organizm. Podpowiadamy jak rozpoznać 10 symptomów kiepskiej formy – znaków, które mówią o tym, że pora się za siebie zabrać.

Ferie w wielkim mieście

Ferie to piękny czas dla dzieci i młodzieży. Trochę mniej dla dorosłych, którzy nie mają urlopu :), ale to nie oznacza, że nie można wrzucić nieco na luz i cieszyć się z dziećmi piękną zimą. Jak zorganizować ferie w mieście, żeby nie zaznać nudy?

1 2 3 4 5 6