1 2

Jak zacząć biegać? Plan treningowy dla nowicjuszy.

Bieganie staje się powoli naszym sportem narodowym. Biegają młodzi, w kwiecie wieku i starsi, biegają wyczynowo i rekreacyjnie, od czasu do czasu i zgodnie z żelaznym planem, rozpisanym przez trenera. I bardzo dobrze. Bo bieganie to zdrowy sport, który przynosi wiele korzyści. Ale tylko wtedy, kiedy treningi odbywają się z głową. W przeciwnym razie można zrobić sobie sporo krzywdy.

Top 10 trendów fitness w 2018 roku

W zdrowym stylu życia, tak samo jak w modzie, każdy sezon oznacza zmiany. Fitness również ma swoje listy przebojów i – jak się okazuje – zmiany przynoszą coraz nowsze trendy z całego świata. Sprawdziliśmy dla was, jakie aktywności będą wiodły prym w tym sezonie i w jaki sport modnie będzie zainwestować siebie.

Moda uliczna - co się będzie nosić wiosną 2018?

Jak co roku, jak co sezon, streetwear rządzi się swoimi prawami, dyktuje obowiązujące trendy i zmienia kolekcje. Najznakomitsi producenci odzieży dawno już opracowali propozycje i lada dzień będziemy mogli zobaczyć je na wystawach sklepów.

Dress code w pracy - moda czy przymus?

Zasady ubioru służbowego to żadne novum. Choć obco brzmiące określenie dress code przywędrowało do nas z zachodu, to tak naprawdę, obowiązywało od zawsze. Być może kiedyś było nawet traktowane bardziej restrykcyjnie, niż dziś. Różnicą są tylko ramy, które kiedyś nie były narzucane tak sztywno, przez co nie do końca było wiadomo, co jeszcze jest ubiorem formalnym, a co już nie.

Gdzie podziała się energia? Sposoby na walkę z wiosennym przesileniem

Odczuwasz permanentne zmęczenie? Bez względu na to, jak długo śpisz, nie masz siły wstać z łóżka? Nie masz pojęcia gdzie podziała się cała twoja energia? Łamie cię w kościach i czujesz się, jakby coś cię rozkładało? Jeśli tym wszystkim symptomom nie towarzyszą żadne dolegliwości chorobowe, najpewniej odczuwasz przykre skutki wiosennego przesilenia.

Moda na siłowni

Siłownia już dawno temu przestała być tylko „salą ćwiczeń”, gromadzącą specjalistyczne sprzęty. To styl życia, forma spędzania czasu i silny (rosnący) trend. Przyciąga ludzi w różnym wieku, o bardzo, ale to naprawdę bardzo zróżnicowanych oczekiwaniach i potrzebach. Pozwala na ćwiczenie pod okiem profesjonalnego trenera, który wytyczy kierunek i dopilnuje realizacji wytyczonych celów. Bywa miejscem, w którym można odzyskać spokój – po męczącym dniu pracy lub całym tygodniu spędzonym na opiece nad dzieckiem, po wszechobecnym pośpiechu, po trudach i wysiłkach - na siłowni można zrobić coś dla siebie. W końcu, jest miejscem, w którym można spędzić z kimś czas, umawiają się tam kumple, przyjaciółki i znajomi z pracy.

Sędziowanie przyszłości. Subiektywna spontaniczność czy technologiczna kalkulacja?

Po ilu meczach (w różnych ligach, krajach i okolicznościach) świat obiegała dramatyczna fala krytyki sędziów? Ile drużyn rozstało się z podium ze względu na ich arbitralne błędy i potknięcia? W końcu, ile meczy zakończyło się zupełnie inaczej, niż mogło się zakończyć, gdyby tylko sędziowanie oparte było na innych zasadach?

Coaching rozwoju osobistego – a co, jeśli robisz to źle?

Trenowanie własnego ja, ciężka praca nad charakterem, sylwetką, osobowością, ślepe podążanie za punktowymi wytycznymi kolejnych, wyrastających niczym grzyby po deszczu, trenerów personalnych – to bogaty, rosnący i dynamiczny trend, który zawładnął życiem poszukiwaczy szczęścia.

Bądź gotowa na wiosnę – jak pozostać FIT zimą

Zima to nie jest dobry czas na odchudzanie. Mróz za oknem, długie wieczory i ciepłe kaloryfery skłaniają do tego, żeby docenić smak chipsów, popijanych grzanym winem przy dobrym serialu. I trudno zaprzeczyć, że to przyjemne rozrywki, ale trzeba pamiętać, że przyjdzie czas zapłaty za popuszczenie sobie pasa.

Nowy rok, stare postanowienia – jak wytrwać?

Każdy ma jakieś cele – szczupła sylwetka, rzucenie palenia, skończony kurs pilotażu szybowca, przebiegnięty maraton – można je mnożyć w nieskończoność. Końcówka roku to czas podsumowań. Sprzyja przemyśleniu tego, co w mijającym roku wyszło, a co pozostało niezrealizowanym planem. Bardzo często okazuje się, że wytyczone z nowym rokiem postanowienia pozostały w sferze marzeń i w zasadzie, bez korekty można je przepisać na kolejny rok.

Jak zmienić ten stan rzeczy – jak przekuć cele w zrealizowane kroki i jak wytrwać w postanowieniach, nie rezygnując po pierwszym miesiącu starań?

1 2
zapisz się na newsetter

ZAPISZ SIĘ NA NEWSLETTER, OTRZYMASZ 20 ZŁOTYCH NA ZAKUPY!

zapisz się na newsetter