1 2 3 4 5 6

Naturalne metody w walce z zakwasami

Zakwasy zdarzyły się każdemu, kto ćwiczy. Choć są wpisane w naturę treningów, potrafią nieźle dać w kość i zniechęcić do dalszej aktywności. Podpowiadamy więc, jak się z nimi uporać i pozbyć ich w naturalny, bezpieczny sposób.

Perfekcyjne figury gwiazd - czy jest czego zazdrościć?

Często można się natknąć na dietę aktorki X, program ćwiczeń aktora Y czy sposób na idealną sylwetkę piosenkarki Z. Idole ponad wszelką wątpliwość są influencerami. Wywierają wpływ na swoich fanów, a ich zachęta do określonych zachowań może stanowić skuteczny motywator.

Sami dbają o siebie i zażynają się, żeby wyglądać idealnie, bowiem żyją w nieustannym blasku fleszy – obserwowani czujnie przez fotoreporterów, za sprawą których żadna nowa fałdka czy o rozmiar większe jeansy, nie umkną uwadze opinii publicznej.

Dziś podejmiemy się rozważań nad tym, czy jest o co walczyć. Czy dążenie do gwiazdorskiej perfekcji istotnie powinno być celem „normalnego zjadacza chleba” i czy da się w ogóle uzyskać taki efekt w okolicznościach życia statystycznego Kowalskiego.

10 symptomów spadku formy – jak organizm mówi ci, że pora zacząć ćwiczyć

Zastanawiasz się czy powinieneś rozpocząć ćwiczenia, znaleźć dyscyplinę, w której wytrwasz i zafundować sobie odrobinę ruchu? Szukasz motywacji, która pozwoli ci podtrzymać plan i nie zrezygnować z niego przy pierwszej okazji? Sprawdź co mówi twój organizm. Podpowiadamy jak rozpoznać 10 symptomów kiepskiej formy – znaków, które mówią o tym, że pora się za siebie zabrać.

Ferie w wielkim mieście

Ferie to piękny czas dla dzieci i młodzieży. Trochę mniej dla dorosłych, którzy nie mają urlopu :), ale to nie oznacza, że nie można wrzucić nieco na luz i cieszyć się z dziećmi piękną zimą. Jak zorganizować ferie w mieście, żeby nie zaznać nudy?

Ubierz się na narty

Ferie za pasem, zatem to ostatni dzwonek na skompletowanie garderoby, która pozwoli wygodnie, bezpiecznie, sucho i ciepło szaleć do woli na ośnieżonych stokach świata. Żeby zakres był bardziej uniwersalny, pod lupę bierzemy nie tylko stroje typowo narciarskie, ale również zimowe bardziej ogólnie – na śnieg. Dla małych i dużych, na zimę w Polsce i Alpach, na małe i duże górki. Wszędzie tam, gdzie jest pięknie, mroźno i gdzie nie można powstrzymać się przed nieokiełznanym szaleństwem w białym puchu.

Na pohybel noworocznym postanowieniom!

Noworoczne postanowienia zasypują nasze głowy już od grudnia. Nowy rok to – w teorii – doskonała okazja ku temu, żeby coś odmienić. Obiecujemy sobie wiele – rzucanie nałogów, zdrowszy tryb życia, nowa dieta, mądrzejsze zakupy, oszczędzanie na wakacje i wiele, wiele innych. A w praktyce? W praktyce 95% postanowień nigdy nie zostaje zrealizowanych. Co gorsza, stają się źródłem niemałych frustracji.

Jak się ubrać do biegania zimą?

Wielu biegaczy amatorów chowa zimą buty do biegania głęboko do szafy i przerzuca się na inne dyscypliny, sądząc, że bieganie zimą to żadna przyjemność. Są jednak tacy, którzy właśnie podczas mroźnych, śnieżnych zim, czerpią z biegania najwięcej radości. I to do nich kierujemy dzisiejsze kompendium.

Zimowe bieganie ma wiele plusów. Upał nie daje się we znaki, powietrze jest przyjemnie rześkie, a pod nogami skrzypi śnieg. Ludzi na ścieżkach jest zdecydowanie mniej, a trening – w kontekście obniżonego zimą nastroju i braku energii – dosłownie dodaje skrzydeł.

Do biegania zimą trzeba się jednak odpowiednio przygotować. Nieodpowiednie ubranie może w takim przypadku bowiem, wywołać bardzo dotkliwe i poważne konsekwencje. Przygotowaliśmy dla was pełne zestawienie tego, co podczas zimowych biegów powinniście posiadać.

Pieczywo – wróg czy przyjaciel?

Moda na zdrowe odżywianie ma się świetnie. I bardzo dobrze, bo nieświadome wrzucanie do żołądka byle czego bywa katastrofalne w skutkach. Uważne jedzenie, zwracanie uwagi na zawartość sklepowego koszyka i skład wybieranych produktów, jest bardzo ważne.

Ważne jest także unikanie pustych kalorii, dostarczanie organizmowi dobrego paliwa i świadomość tego, co szkodzi, a co nie. Dziś przyglądamy się produktowi, który jeszcze niedawno gościł na każdym polskim stole i bez którego wielu nie wyobrażało sobie śniadania lub kolacji. Produktowi, który ostatnimi czasy trochę nabroił i nieco zepsuła mu się opinia. Produktowi, który przez wielu został wyeliminowany z diety z powodów zdrowotnych oraz dietetycznych. Pieczywo, oto nasz dzisiejszy bohater.

Zimowe spowolnienie, czyli wszystko zgodnie z naturą

Brak światła, krótki dzień, zimno - są nieodłącznymi atrybutami zimy. Zegar biologiczny człowieka w naturalny sposób się do nich przystosowuje, zmieniając wewnętrzny rytm. Jak zachowuje się organizm i czy da się z tym coś zrobić?

Objawem zmiany rytmu zimą jest zwykle senność i ospałość, mniejsza energia, spadek koncentracji, większy głód – wszystko to oczywiście osobnicze i indywidualne. Niemniej, zegar biologiczny każdego z nas zimą zwalnia.

10 pomysłów na prezenty dla aktywnych

Gorączka przedświątecznych zakupów to czas, w którym każdy dwoi się i troi, aby kupić najbliższym udane podarunki. Podrzucamy garść inspiracji prezentowych dla sportowców i miłośników aktywnego stylu życia.

1 2 3 4 5 6