Fajne pomysły na prezenty na komunię

2019-04-28

Sezon komunijny można już chyba śmiało uznać za otwarty. Rozliczne uroczystości wiążą się nieodłącznie z prezentami. Dziś więc – pozostawiając temat duchowych przeżyć z boku – podrzucamy listę fajnych, pomysłowych prezentów komunijnych. Nie każdy lubi i chce podarować kopertę pełną banknotów. Zatem dla tych, którzy szukają inspiracji na fajny i niekoniecznie wiążący się z wydaniem całej wypłaty podarunek – praktyczne podpowiedzi. Większość z nich w duchu sportu i aktywności, ale kilka z nich w innej konwencji, aby każdy znalazł coś dla siebie.

Porządne wrotki

Sprawdzonej marki i dopasowane do charakteru młodego wrotkarza – czyli rolki idealne. Można wybierać pośród rozmaitych typów – rekreacyjne, skatingowe i do jazdy tanecznej na torach. Dla niedoświadczonego wrotkarza, kółka wrotek powinny być raczej miększe. Te twarde cechuje większa wytrzymałość na zużywanie, ale trudniej się na nich jeździ i mają mniejszą przyczepność. Zwróć uwagę również na łożyska – określane skalą ABEC. Jeśli prezentujesz wrotki rekreacyjne i turystyczne (na długie dystanse), but powinien być twardy, jeśli natomiast obdarowany ma na wrotkach wykonywać akrobacje lub tańczyć – wybierz zdecydowanie miękki but. Wybierane wrotki powinny być mniej więcej o jeden rozmiar większe, niż noszony rozmiar buta. No i właściwie, kiedy już podejmiesz decyzję o powyższych aspektach, zostaje wybór wzoru i koloru. Nas bardzo chwytają za serce wrotki typu retro, ale być może wybierzesz zupełnie inne?


Wypasione rolki

To młodsze siostry wrotek, które cieszą się podobnie wielkim uznaniem młodych sportowców. Na pytanie czy lepsze są rolki czy wrotki nie ma jednej słusznej odpowiedzi. Jedne i drugie mają swoich zwolenników.

Podobnie, jak w przypadku wrotek, sklepy sportowe oferują szeroki wybór modeli rolek. Możesz postawić na rolki regulowane – rozsuwają się, pozwalając dopasować do rozmiaru stopy. Mają jednak wadę – są raczej wolne i przeznaczone dla nowicjuszy, jeśli więc obdarowywany ma już za sobą początki, postaw lepiej na bardziej zaawansowane modele. Idąc przez meandry rolkowych tajemnic, dochodzimy do modeli rekreacyjnych. To najbardziej standardowe i popularne typy rolek. Raczej nie są przeznaczone dla profesjonalistów, którzy chcą wykonywać zaawansowane akrobacje, ale z powodzeniem sprawdzą się do spacerowej jazdy rekreacyjnej. Pora na coś specjalnego… rolki agresywne i szybkościowe. Jedne i drugie są przeznaczone dla zaawansowanych użytkowników, którzy nieźle opanowali już podstawy. Agresywne są bardzo wytrzymałe i mocne, sprawdzają się dla wyczynowców. Szybkie natomiast są dla tych, którzy chcą czuć wiatr we włosach i pędzić bez ograniczeń przed siebie. Dalej mamy jeszcze rolki freestylowe, które świetnie radzą sobie z szybkością, są przy tym bardzo zwrotne i pozwalają błyskawicznie zmieniać kierunek jazdy. Nadają się do jazdy rekreacyjnej i doskonale spisują się w mieście.

Karnet – sam wybierz na co

Karnet to bardzo fajny sposób na ciekawy prezent. Zostawia obdarowanemu pole swobody w zakresie wyboru terminu realizacji i jeśli trafisz w zainteresowania, na pewno sprawi ogromnie wiele radości. Na co można kupić karnet?

  • Na wrotkarnię
  • Tor rolkowy
  • Do skateparku
  • Parku trampolin
  • Na ściankę wspinaczkową
  • Do tunelu aerodynamicznego

Każda z tych atrakcji ucieszy na pewno młodego sportowca, a jeśli trafisz w dziedzinę, która go pasjonuje, na pewno sprawisz mu mnóstwo radości.

Sprzęt sportowy

Uprzedzamy z góry – nie mamy na myśli drogich rowerów, ani quadów za kilka tysięcy. Jeśli młody człowiek uprawia jakąś dyscyplinę sportu, na pewno ucieszy go zestaw markowego osprzętu, który wesprze jego pasję. Ochraniacze, firmowy kask, specjalne okulary dla rowerzystów, zegarek z wbudowanym pomiarem tępa i dystansu – tego typu gadżetów jest na rynku całe mnóstwo. Ich zakup nie wiąże się wcale z ogromnym wydatkiem, a mogą naprawdę sprawić mnóstwo radości. Bo jaki zapaleniec nie cieszy się z firmowych akcesoriów w swojej ukochanej dyscyplinie?

Coś z klasyki

Jeśli sport nie jest „konikiem” obdarowanego i brakuje ci pomysłu, zawsze ładnym, eleganckim, ponadczasowym, dobrze widzianym i – prędzej czy później – przydatnym prezentem jest na przykład pięknie wydana książka. To może być specjalne wydanie Trylogii Sienkiewicza lub – bardziej nowocześnie i w duchu zamiłowania młodzieży – Trylogia Tolkiena. Po takie kanony literatury sięga się w którymś momencie życia z ogromną przyjemnością, a piękne wydanie kolekcjonerskie, sprawi podczas czytania wiele radości.

Zaufane Opinie IdoSell
4.85 / 5.00 16467 opinii
Zaufane Opinie IdoSell
2024-05-18
Szkoda,że małe
2024-05-17
Buty doszly w tetminie i przedewszystkim sa takie same jak na zdjeciu nie to co u innych ze buty na zdjeciu sa super zaj....te a przychodza trampki Polecam zakupy u Panstwa
pixel