TOP 10 pomysłów na aktywności z dzieckiem – zaszalej w czasie majówki!

2018-04-23

Będzie już tylko cieplej (tej wersji będziemy się trzymać!). Pora więc zakasać rękawy i wydostać się z domów - nałapać witaminy D, powdychać świeżego powietrza, a przy okazji, może zrzucić parę nagromadzonych zimą kilogramów.

W trendzie wiosny w ruchu, podrzucamy więc inspirującą listę 10 aktywności dla całej rodziny – przydadzą się w czasie majówki, przed nią i po niej także. Do boju narodzie!

1. Rower

To jedna z ulubionych aktywności Polaków. My pragniemy jednak o niej przypomnieć, dodając, że jeśli powstrzymuje cię obecność bardzo małych członków rodziny, którzy samodzielnie nie dadzą rady długo pedałować, możesz wyposażyć swój jednoślad w przyczepkę rowerową, w której twoje dzieci będą towarzyszyły ci nawet w najdłuższych rowerowych wycieczkach.

2. ZOO

ZOO to świetne miejsce na spacery, a budząca się do życia wiosna jest najlepszym momentem do skierowania swoich kroków do ogrodów zoologicznych. Dzieci będą piszczeć z radości, rodzina spędzi wspólnie dzień na powietrzu – wszyscy wygrywają.


3. Spacer brzegiem Wisły

Sezon nad Wisłą już się rozpoczął. Można więc śmiało podążyć w tamtym kierunku, sprawdzając gdzie otworzyły się nowe knajpki, jak wyglądają w tym roku plaże i jakie atrakcje (a jest ich naprawdę całkiem dużo) przygotowano na nadchodzące lato. Atmosfera doskonała – w mieście, ale trochę jakby poza nim.

4. Hulajnoga

Modna od kilku sezonów, w pierwszej kolejności zaskarbiła sobie uczucia dzieci, dziś zdobyła również serca dorosłych, którzy doceniając jej uroki, często korzystają, łącznie z wymianą samochodu i transportu miejskiego na hulajnogę w drodze do pracy. Zachęcamy do hulajnogowych wycieczek całą rodziną.

5. Stadnina koni

Jeśli lubisz te dostojne zwierzęta, możesz spędzić z nimi cały dzień, nie ruszając się z miasta. Stadnin jest wiele, do wyboru do koloru. Możesz sam pojeździć, możesz zachęcić latorośl do przejażdżki na kucu i pokazać jak mieszkają konie. A wszystko to w cieniu drzew, na powietrzu i w pięknych okolicznościach przyrody.

6. Spływ kajakowy za miastem

To dopiero przygoda! Nie trzeba ruszać się daleko – na każdej w zasadzie rzece organizowane są spływy kajakowe. Czasem weekendowe, czasem jednodniowe, czasem – dla mniej wytrwałych – kilkugodzinne. Każda z opcji to wspaniała zabawa dla dużych i małych, coś nowego, fajne przeżycia, no i ruch na powietrzu – przy szumie wody i w promieniach słońca.

7. Piknik

Jeśli nie masz ochoty na sporty, możesz przejechać się do lasu, pakując kosz piknikowy i wielki koc. Rozłożyć się na jednej z malowniczych polan i zarządzić rozrywki rodzinne w podgrupach ;) – piłka, badminton, berek, książka – do wyboru, do koloru. Nie zapomnij tylko po sobie posprzątać!

8. Podróże szlakami polskich zamków

Pasjonaci rozrywek rodzinnych z historią w tle powinni zaplanować koniecznie wyprawę szlakiem polskich zamków – a jest co oglądać! Dzieci w wieku szkolnym, oprócz oczywistej radości z wycieczki z rodzicami, skorzystają i zapunktują na lekcjach historii. Polska skrywa naprawdę mnóstwo pięknych atrakcji w plenerze.

9. Leśne tropienie śladów

Zabawa dla wszystkich – od 0 do 100 lat. Każdy maluch i starszak wciągnie się bez reszty w tropienie śladów dzikich zwierząt. Przygodę sponsoruje piękny las, słońce nad głowami i czyste powietrze w nozdrzach – to wprost wymarzony dzień rodzinny.

10. Survival z namiotem

Wchodzimy w opcje zaawansowane ;) – potrzebny będzie cały weekend oraz odrobina sprzętu i odwagi. W zamian otrzymasz niezapomniane wrażenia, a twoje dziecko będzie z dumą opowiadało o survivalu w dziczy. Spakuj namiot, potrzebny sprzęt (nie rozwijamy tematu, wymaga zgłębienia w zależności od preferencji i wyboru skali trudności) i wyrusz w nieznane. Sami rozbijcie obóz, umyjcie się w rzece, zdobądźcie jedzenie i spędźcie noc pod gwiazdami.

Zaufane Opinie IdoSell
4.85 / 5.00 16467 opinii
Zaufane Opinie IdoSell
2024-05-17
Super
2024-05-16
Super
pixel